Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bučící stádo aneb nezodpovědný Czechschmeid ?! (1)

24. 01. 2009 17:50:50
Jasně! Napsali a píší zde různí, různé články, jiní se zase jinde jinak vykecávají v diskuzích, či mnoho jiných se seberealizuje ve svých projevech různými formami. Stálou módou však je, že se všichni často projevují svými úzce subjektivně- neobjektivními názory. Vše jen "stírají", kritizují a mnohdy i shazují různými formami, či způsoby. Doma, na pracovištích, v hospodě, prostřednictvím médií, nebo na různých internetových webech a bůhví jak jinak.
I to stádo se pase s vymezenými I to stádo se pase s vymezenými "mantinely"..!bmprojekt.blog.cz

Všimněme si, že pochvalu, nebo kvitaci toho dobrého a úspěšného čteme, či slyšíme v porovnání většinou s negativistickými hanobeními velmi málo.

Takže, pořád dokola kecy, kecy, kecičky a stále jen bla, bla, bla - slyšíme, vidíme, ale bohužel také naopak, i sami se někdy nezdržíme a dštíme! Ze všech stran a na všechny strany. Všechno je pro nás, tak jako i pro morálně upadlou politickou opozici špatné, škodlivé a nepřijatelné! Nutně nás musí napadat asociace na „bučící stádo“, které všechno pošlape, rozdupe a zničí, aby si produpalo snadnou cestu pro svou pastvu...

Nutno zdůraznit, že média tyto způsoby totální kritiky prezentují a podporují také. Ono shazovat, degradovat, destruovat a ničit co druhý vytvořil, znamená mít menší nároky na vyšší kvalitu sdělení a hlavně je to pohodlnější. Je velmi snadné preferovat zápory před klady, kterých doufejme, že snad proboha ještě není méně..?!

Všímejme si například, jak často jsou v mediálních projevech všeho druhu frekventovány události za účelem vyjevení negativistické senzace za každou cenu, než přínosů kladných - pozitivních pro společnost. Nehody, vraždy, znásilnění, sexuální delikty, nevěry, podvody, krádeže, tunelování, atd. se objevují na titulních stranách už nejen bulvárních deníků.

O to snazší je pak cesta ke stupidně mediálním senzacím, které nabízí lákavou pastvu „bučícímu stádu“, potažmo úspěšný business z mediálního prodeje. Média mají jeden z hlavních podílů na bulvarizaci ale také vulgarizaci naši společnosti a vytváří tak ideální podhoubí pro tvorbu „bučícího stáda“! Naskýtá se otázka, kdo je za to odpovědný, aby tomu tak nebylo..?!

Normální člověk se schopností rozlišovat špatné od dobrého, musí určitě vnímat, že společnost ztrácí objektivitu. Neboť není normální, pokud neustále a opakovaně čteme, slyšíme, sledujeme či vidíme jen ty "chronické" pochybovače, shazovače, destruktory, bez jakékoliv konstruktivní kritiky - kteří už nedokáží vidět vůbec nic pozitivního na žádném jedinci, natož pak na politikovi, nebo vládě. Zejména, pokud tito tzv. objektivní kritikové dovedou už jen a jen - nazývejme to „bučet“ a sami nic nedělat pro zvrat věcí příštích.

Jsou to ty správné formy a trendy hodné normálního slušného a inteligentního člověka k tomu, jak se zbavit věcí špatných a docílit věcí lepších a smysluplnějších, které by ve svém důsledku vedly společnost ke kultivovanému rozvoji, nebo alespoň vývoji. .?

Jsou vůbec Češi schopni objektivity a tolerantního přístupu k dění kolem sebe? Potažmo jsme vůbec schopni si sami vládnout, když opakovaně svým legálním vládám nemíníme dát prakticky vůbec žádnou šanci aby vládly?

Pokud ne, pak nejsou schopni sebereflexe a nemají právo hodnotit a už vůbec nejsou hodni kritizovat jiné! Protože kdosi kdysi dávno moudře řekl:

„Chceš-li kritizovat jiné začni nejprve sám od sebe..!“

Pokud to ovšem nedokáží, a je jedno kteří.- jestli opoziční nebo ostatní totál-kritici: jsou ostudou Čechů a řadí se všichni do houfu „bučícího stáda", které lze nazvat jen a jen

„CZECHschmeid", protože je to jen a jen tento „druh" který se chová takto nezodpovědně ! (takhle zkomoleně proto, že to digicenzor neblokuje a je to mezinárodně srozumitelné-chá, chá..).

Proto, jak se stát slušným člověkem, vymanit se tak z houfu „bučícího stáda“, vědět co to je morální kodex slušného člověka - čtěte jinde zde na blogu idnes, který je nutno považovat za nedílnou součást tohoto článku:

http://brabenec.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=65352&bk=82223

Pro všechny zejména bučící: mějte prosím na paměti, že tato kritika je konstruktivní a přínosná jen, když si přečtete odkazovaný článek! Nebo jinak bmprojekt.blog.cz

Dole kliknout na Bučící stádo aneb nezodpovědný Czechschmeid ?! (2) !

 

Autor: Bedřich Mikulík | sobota 24.1.2009 17:50 | karma článku: 8.42 | přečteno: 644x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Zdeňka Ortová

Nevyžádaná hudba sobotní noci

Je sobotní večer a hudba, která je určena pro návštěvníky sprnové venkovní taneční zábavy, se právě prodírá otevřeným oknem až k nám do obýváku.

19.8.2017 v 22:55 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 38 | Diskuse

Radim Lhoták

Po Německu se potulují stovky tisíc odsouzených nelegálních imigrantů: Není je kam zavřít.

Brusel úspěšně blokuje jakákoliv účinná opatření a německé orgány šturmují v otázkách vnitřní bezpečnosti. Čeká nás stejná doba temna jako po pádu Římského impéria?

19.8.2017 v 12:44 | Karma článku: 32.13 | Přečteno: 1084 |

Leona Orságová

Obtěžování? Buď ráda, že se líbíš!

„Fííí! Ty máš ale postavičku, nechceš, abych ti...“ aneb málokterá láska začala hvízdáním a pokřikováním z lešení.

19.8.2017 v 12:00 | Karma článku: 19.65 | Přečteno: 1331 |

Lubomír Stejskal

K útoku v Barceloně trochu jinak

Dovedeme si představit, že by Evropská unie posílala finanční prostředky Islámskému státu? Šílená otázka, šílená představa. Proč se takto šíleně ptám?

19.8.2017 v 8:00 | Karma článku: 45.71 | Přečteno: 4974 | Diskuse

Petr Sejkora

Nůž na krk EU - referendum 2021

Není řeč o emotivním CZEXIT! Jde o využití příštích 4 let k vyjednání důstojnější existence ČR v unii.

19.8.2017 v 5:45 | Karma článku: 30.63 | Přečteno: 834 | Diskuse
Počet článků 7 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1206
Snaží se stále aktivně žít tak, aby nakonec nezůstal nikomu na obtíž..! Usiluje - seč to jen jde, nejen o renovaci těla ale i ducha. Analýza, prognóza, koncepce-koordinace-korekce-kooperace-kontrola (5K-jako základní profesionální postupy z praxe projektanta), vnímá jako nedostatkové u všech vládnoucích garnitur!

Seznam rubrik

Oblíbené články

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.