Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bučící stádo aneb nezodpovědný CZECHschmeid ?! (2)

24. 01. 2009 18:43:39
Vzniká naléhavá otázka. Neměli bychom být všichni podstatně více tolerantnější, ohleduplnější, trpělivější ale také ukázněnější ke všemu dění okolo sebe? A to i v pohledu na politiku vládnoucích koaličních stran nebo jejich politiků či ministrů? Vždyť oni něco dělají pro vládu a dění věcí příštích! A krom těch pochybností o tom jestli smysluplně, svědomitě a zodpovědně, se určitě všichni přinejmenším o to snaží z titulu svých funkcí.
I to stádo se pase s vymezenými I to stádo se pase s vymezenými "mantinely"!bmprojekt.blog.cz

Anebo jinak. Je z tohoto - bohužel už tolik zaběhaného a typicky našeho specifického přístupu, vůbec nějaké smysluplné východisko..? Umíme se vůbec poučit z vlastních chyb? Anebo je nám jedno, že budeme dalších - třeba zase 50 let, stále jen „bučet" a „doblabovávat" se k nějaké nové „bavlněné" revoluci..?

Neměli bychom mít raději všichni více na zřeteli, že změna k lepšímu většinou sebou přináší ustoupení pohodlnému a zaběhanému a tedy že vlastně musí někdy i „bolet" a také přinášet, či obnášet i finanční oběti.. (např. zdrav. poplatky)?! A že tedy bychom měli také sami něco obětovat pro to, aby bylo lépe?

My ovšem těm našim představitelům svým neustále zpochybňujícím přístupem k jimi rozhodovanému dění a jimi vytvářeným životním a existenčním podmínkám kol nás a pro nás - které musí naléhavě řešit, vůbec mnohdy nedáváme šanci se ani snažit. A už vůbec jim neumožňujeme zdokonalovat jejich vládnutí a umožnit zlepšovat se ve vymezeném období tak, aby bylo dosaženo objektivně lepších vymezených cílů.

Pro nás jsou ovšem přijatelné jen cíle většinou neobjektivně egoistické, slastné, příjemné a pohodlné, protože s nutně horšími pro to, aby v dlouhodobém výhledu byly lepší, se nedokážeme za žádných okolností smířit (např. reformy)!

Musí hodně „otrávit" - slyšet neustále ze všech stran stále jen negativistickou kritiku mé práce bez jakéhokoliv kladného přístupu, pochopení, nebo pohledu. A vlastně o to více, když musíte být také i v čele „bučícího stáda", které si vás většinově sice zvolilo, ale teď už „neví co chce a nedá pokoj dokud to nedostane.."!

Jsme vůbec schopni objektivního pohledu na svět a dění kolem nás? Vždyť my jsme tak netrpělivě, nevychovaně a uboze netolerantní, že těm našim zvoleným neumožníme vládnout po volební období, které jim bylo z výsledků voleb většinově námi dříve přisouzeno...!

Copak nedokážeme ani trochu vnímat naléhavost nutné optimalizace cílů a vytýčených záměrů, které se bohužel většinou musí korigovat v důsledku takřka vyrovnaného výsledku z voleb a nových povolebních podmínek? Neměli bychom se naučit přiznat demokratické právo na vládnutí vítěze z voleb přesto, že volby byly docela vyrovnané?! Pokud ne, nejsme demokraté, ale jen součást „bučícího stáda" se svými nechutnými projevy...!

Jak asi musí být „vymakaná" americká ústava s výsostnými pravomocemi amerického prezidenta, který vzešel ze super unikátně vyrovnaného výsledku voleb tak, jako G. Bush? Víme, že jeho vláda nebyla ta z nejlepších, ale vládu měl plně garantovánu pro celé své volební období! Kam by také Amerika došla, kdyby tomu tak nebylo po staletí, že (neberme v úvahu současnou krizi) ?

No proboha vyslovovat už po x-té nedůvěru vládě, to je přece zřejmá vizitka nejen špatné ústavy, ale i někoho evidentně toužícího jenom po moci, než o jeho snaze pracovat pro existenci trvale pevné a lepší společnosti a její budoucnosti.

No a věřejně ještě navíc vyhlašovat že to, co předešlá vláda zavedla, my až budeme u moci zase zrušíme..?! No toto..?!! To může prezentovat snad jen člověk zcela nezodpovědný, a už vůbec ne ten, který hodlá kandidovat na nejvyšší politické a vládní funkce. Takže lidi vzpamatujme se a začněme rozlišovat, ale hlavně napřed přemýšlet..!

Na rovinu. Co kdybychom nejprve začali sami u sebe? Jak vlastně většina z těch - co stále jen opakovaně „bučí a blablují", dělá svou práci která je živí?! Odvádí ji skutečně svědomitě, poctivě a dle svého nejlepšího vědomí a svědomí?!

Nebo také - jak se vlastně z morálně-mravního hlediska chová, jakým způsobem, či životem žije?! Ví tito neurvalí a hysteričtí kritikové vůbec, jak dodržovat ve svém žití a bytí morální kodex normálního slušného člověka 21. století? Uvědomují si to a dovedou si sami sobě položit tuto otázku?

Pokud ne, pak nejsou schopni sebereflexe a nemají právo hodnotit a už vůbec nejsou hodni kritizovat jiné! Protože kdosi kdysi dávno moudře řekl:

„Chceš-li kritizovat jiné začni nejprve sám od sebe..!"

Pokud to ovšem nedokáží, a je jedno kteří.- jestli opoziční nebo ostatní totál-kritici: jsou ostudou Čechů a řadí se všichni do houfu „bučícího stáda", které lze nazvat jen a jen

„CZECHschmeid", protože je to jen a jen tento „druh" který se chová takto nezodpovědně ! (takhle zkomoleně proto, že to digicenzor neblokuje a je to mezinárodně srozumitelné-chá, chá..).

Proto, jak se stát slušným člověkem, vymanit se tak z houfu „bučícího stáda", vědět co to je morální kodex slušného člověka - čtěte jinde zde na blogu idnes, který je nutno považovat za nedílnou součást tohoto článku:

http://brabenec.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=65352&bk=82223

Pro všechny, zejména bučící: mějte prosím na paměti, že tato kritika je konstruktivní a přínosná jen, když si přečtete odkazovaný článek! Nebo jinak: bmprojekt.blog.cz

Autor: Bedřich Mikulík | sobota 24.1.2009 18:43 | karma článku: 6.02 | přečteno: 491x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Zdeňka Ortová

Nevyžádaná hudba sobotní noci

Je sobotní večer a hudba, která je určena pro návštěvníky sprnové venkovní taneční zábavy, se právě prodírá otevřeným oknem až k nám do obýváku.

19.8.2017 v 22:55 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 38 | Diskuse

Radim Lhoták

Po Německu se potulují stovky tisíc odsouzených nelegálních imigrantů: Není je kam zavřít.

Brusel úspěšně blokuje jakákoliv účinná opatření a německé orgány šturmují v otázkách vnitřní bezpečnosti. Čeká nás stejná doba temna jako po pádu Římského impéria?

19.8.2017 v 12:44 | Karma článku: 32.13 | Přečteno: 1084 |

Leona Orságová

Obtěžování? Buď ráda, že se líbíš!

„Fííí! Ty máš ale postavičku, nechceš, abych ti...“ aneb málokterá láska začala hvízdáním a pokřikováním z lešení.

19.8.2017 v 12:00 | Karma článku: 19.65 | Přečteno: 1331 |

Lubomír Stejskal

K útoku v Barceloně trochu jinak

Dovedeme si představit, že by Evropská unie posílala finanční prostředky Islámskému státu? Šílená otázka, šílená představa. Proč se takto šíleně ptám?

19.8.2017 v 8:00 | Karma článku: 45.71 | Přečteno: 4974 | Diskuse

Petr Sejkora

Nůž na krk EU - referendum 2021

Není řeč o emotivním CZEXIT! Jde o využití příštích 4 let k vyjednání důstojnější existence ČR v unii.

19.8.2017 v 5:45 | Karma článku: 30.63 | Přečteno: 834 | Diskuse
Počet článků 7 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1206
Snaží se stále aktivně žít tak, aby nakonec nezůstal nikomu na obtíž..! Usiluje - seč to jen jde, nejen o renovaci těla ale i ducha. Analýza, prognóza, koncepce-koordinace-korekce-kooperace-kontrola (5K-jako základní profesionální postupy z praxe projektanta), vnímá jako nedostatkové u všech vládnoucích garnitur!

Seznam rubrik

Oblíbené články

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.