Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bučící stádo aneb nezodpovědný CZECHschmeid ?! (2)

24. 01. 2009 18:43:39
Vzniká naléhavá otázka. Neměli bychom být všichni podstatně více tolerantnější, ohleduplnější, trpělivější ale také ukázněnější ke všemu dění okolo sebe? A to i v pohledu na politiku vládnoucích koaličních stran nebo jejich politiků či ministrů? Vždyť oni něco dělají pro vládu a dění věcí příštích! A krom těch pochybností o tom jestli smysluplně, svědomitě a zodpovědně, se určitě všichni přinejmenším o to snaží z titulu svých funkcí.
I to stádo se pase s vymezenými I to stádo se pase s vymezenými "mantinely"!bmprojekt.blog.cz

Anebo jinak. Je z tohoto - bohužel už tolik zaběhaného a typicky našeho specifického přístupu, vůbec nějaké smysluplné východisko..? Umíme se vůbec poučit z vlastních chyb? Anebo je nám jedno, že budeme dalších - třeba zase 50 let, stále jen „bučet" a „doblabovávat" se k nějaké nové „bavlněné" revoluci..?

Neměli bychom mít raději všichni více na zřeteli, že změna k lepšímu většinou sebou přináší ustoupení pohodlnému a zaběhanému a tedy že vlastně musí někdy i „bolet" a také přinášet, či obnášet i finanční oběti.. (např. zdrav. poplatky)?! A že tedy bychom měli také sami něco obětovat pro to, aby bylo lépe?

My ovšem těm našim představitelům svým neustále zpochybňujícím přístupem k jimi rozhodovanému dění a jimi vytvářeným životním a existenčním podmínkám kol nás a pro nás - které musí naléhavě řešit, vůbec mnohdy nedáváme šanci se ani snažit. A už vůbec jim neumožňujeme zdokonalovat jejich vládnutí a umožnit zlepšovat se ve vymezeném období tak, aby bylo dosaženo objektivně lepších vymezených cílů.

Pro nás jsou ovšem přijatelné jen cíle většinou neobjektivně egoistické, slastné, příjemné a pohodlné, protože s nutně horšími pro to, aby v dlouhodobém výhledu byly lepší, se nedokážeme za žádných okolností smířit (např. reformy)!

Musí hodně „otrávit" - slyšet neustále ze všech stran stále jen negativistickou kritiku mé práce bez jakéhokoliv kladného přístupu, pochopení, nebo pohledu. A vlastně o to více, když musíte být také i v čele „bučícího stáda", které si vás většinově sice zvolilo, ale teď už „neví co chce a nedá pokoj dokud to nedostane.."!

Jsme vůbec schopni objektivního pohledu na svět a dění kolem nás? Vždyť my jsme tak netrpělivě, nevychovaně a uboze netolerantní, že těm našim zvoleným neumožníme vládnout po volební období, které jim bylo z výsledků voleb většinově námi dříve přisouzeno...!

Copak nedokážeme ani trochu vnímat naléhavost nutné optimalizace cílů a vytýčených záměrů, které se bohužel většinou musí korigovat v důsledku takřka vyrovnaného výsledku z voleb a nových povolebních podmínek? Neměli bychom se naučit přiznat demokratické právo na vládnutí vítěze z voleb přesto, že volby byly docela vyrovnané?! Pokud ne, nejsme demokraté, ale jen součást „bučícího stáda" se svými nechutnými projevy...!

Jak asi musí být „vymakaná" americká ústava s výsostnými pravomocemi amerického prezidenta, který vzešel ze super unikátně vyrovnaného výsledku voleb tak, jako G. Bush? Víme, že jeho vláda nebyla ta z nejlepších, ale vládu měl plně garantovánu pro celé své volební období! Kam by také Amerika došla, kdyby tomu tak nebylo po staletí, že (neberme v úvahu současnou krizi) ?

No proboha vyslovovat už po x-té nedůvěru vládě, to je přece zřejmá vizitka nejen špatné ústavy, ale i někoho evidentně toužícího jenom po moci, než o jeho snaze pracovat pro existenci trvale pevné a lepší společnosti a její budoucnosti.

No a věřejně ještě navíc vyhlašovat že to, co předešlá vláda zavedla, my až budeme u moci zase zrušíme..?! No toto..?!! To může prezentovat snad jen člověk zcela nezodpovědný, a už vůbec ne ten, který hodlá kandidovat na nejvyšší politické a vládní funkce. Takže lidi vzpamatujme se a začněme rozlišovat, ale hlavně napřed přemýšlet..!

Na rovinu. Co kdybychom nejprve začali sami u sebe? Jak vlastně většina z těch - co stále jen opakovaně „bučí a blablují", dělá svou práci která je živí?! Odvádí ji skutečně svědomitě, poctivě a dle svého nejlepšího vědomí a svědomí?!

Nebo také - jak se vlastně z morálně-mravního hlediska chová, jakým způsobem, či životem žije?! Ví tito neurvalí a hysteričtí kritikové vůbec, jak dodržovat ve svém žití a bytí morální kodex normálního slušného člověka 21. století? Uvědomují si to a dovedou si sami sobě položit tuto otázku?

Pokud ne, pak nejsou schopni sebereflexe a nemají právo hodnotit a už vůbec nejsou hodni kritizovat jiné! Protože kdosi kdysi dávno moudře řekl:

„Chceš-li kritizovat jiné začni nejprve sám od sebe..!"

Pokud to ovšem nedokáží, a je jedno kteří.- jestli opoziční nebo ostatní totál-kritici: jsou ostudou Čechů a řadí se všichni do houfu „bučícího stáda", které lze nazvat jen a jen

„CZECHschmeid", protože je to jen a jen tento „druh" který se chová takto nezodpovědně ! (takhle zkomoleně proto, že to digicenzor neblokuje a je to mezinárodně srozumitelné-chá, chá..).

Proto, jak se stát slušným člověkem, vymanit se tak z houfu „bučícího stáda", vědět co to je morální kodex slušného člověka - čtěte jinde zde na blogu idnes, který je nutno považovat za nedílnou součást tohoto článku:

http://brabenec.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=65352&bk=82223

Pro všechny, zejména bučící: mějte prosím na paměti, že tato kritika je konstruktivní a přínosná jen, když si přečtete odkazovaný článek! Nebo jinak: bmprojekt.blog.cz

Autor: Bedřich Mikulík | sobota 24.1.2009 18:43 | karma článku: 6.02 | přečteno: 491x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Magdalena Westman

Babiš mate rolákem

Koaliční vyjednávání se mohou protáhnout, ale z oblíbených roláků Andreje Babiše můžeme vyčíst leccos již nyní.

23.10.2017 v 19:39 | Karma článku: 10.62 | Přečteno: 762 | Diskuse

Jan Šik

Leningrad: Metronom

Metronom je přístroj, který rovnoměrně odklepává rytmus hudební skladby. Jde rovněž o jeden ze symbolů leningradské blokády. Neznamenal jen varování před nálety.

23.10.2017 v 19:00 | Karma článku: 13.87 | Přečteno: 417 | Diskuse

Jan Ziegler

Senzace: vládu sestaví štamgasti z Masných krámů

Už je to tak, vzhledem k tomu, že nikdo nechce do vlády s Andrejem Babišem, a ten zase nechce vládnout s Okamurovci a komunisty, hrozilo bezvládí. A v tento okamžik jsme se rozhodli jít do akce.

23.10.2017 v 17:42 | Karma článku: 15.92 | Přečteno: 919 | Diskuse

Miroslav Nigrin

Opilí úspěchem a adrenalin!

Tak už je pár dní po volbách. Když si tak pročítám ony stesky na sítích, tak si v duchu říkám, co vlastně lidi chtějí? A to nehovořím o těch výkřicích některých politiků o tom, že je ohrožena demokracie apod.

23.10.2017 v 16:38 | Karma článku: 21.53 | Přečteno: 482 | Diskuse

Pavel Nitka

My jsme ti slušní a nikdy bychom nikoho neurazili. Zato všichni ostatní jsou idioti!

Vůbec ničemu nerozumí a před své jméno by si měli dát titul Tb. Pro ty neznalé je to titul Totální blb... Divím se, že my slušňáci a dokonale moudří občané s nimi zvládáme sdílet stejnou republiku.

23.10.2017 v 16:17 | Karma článku: 19.28 | Přečteno: 858 | Diskuse
Počet článků 7 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1206
Snaží se stále aktivně žít tak, aby nakonec nezůstal nikomu na obtíž..! Usiluje - seč to jen jde, nejen o renovaci těla ale i ducha. Analýza, prognóza, koncepce-koordinace-korekce-kooperace-kontrola (5K-jako základní profesionální postupy z praxe projektanta), vnímá jako nedostatkové u všech vládnoucích garnitur!


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.