Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Krávy bučí, prasata chrochtají a psi štěkají (lidi bla-bla-blují)

15. 02. 2009 13:47:48
Pokud jsme schopni objektivního pohledu na společnost, nabízí se naléhavá otázka. Neměli bychom být všichni podstatně více tolerantnější, ohleduplnější, trpělivější ale také ukázněnější ke všemu dění okolo sebe? A to i v pohledu na politiku vládnoucích koaličních stran a jejich politiků či ministrů?
I to stádo se pase s respektem k vymezeným I to stádo se pase s respektem k vymezeným "mantinelum"bmprojekt.blog.cz

Vždyť oni něco dělají pro vládu i dění věcí příštích! A pomineme-li hodnotit zde, zda smysluplně, svědomitě a zodpovědně, tak zcela určitě se všichni přinejmenším o to snaží z titulu pověření svými vládními funkcemi.

Anebo jinak. Je z tohoto - bohužel už tolik zaběhaného a typicky našeho specifického přístupu, vůbec nějaké smysluplné východisko..? Umíme se vůbec poučit z vlastních chyb? Anebo je nám jedno, že budeme dalších - třeba zase 50 let, stále jen „bučet" a „dobla-blo-vávat" se k nějaké nové, třeba „bavlněné" revoluci..?

Neměli bychom mít raději všichni více na zřeteli, že změna k lepšímu, většinou vždy sebou přináší ustoupení pohodlnému a zaběhanému a tedy že nás vlastně musí někdy i „bolet", a také přinášet, či obnášet i finanční oběti (např. reformy a zdrav. poplatky)?! A že tedy bychom měli také sami něco obětovat pro to, aby bylo lépe?

My ovšem považujeme za samozřejmé, že pro nás samotné, jsou ovšem přijatelné jen cíle většinou neobjektivně egoistické, slastné, příjemné a pohodlné, protože s nutně horšími pro to, aby v dlouhodobém výhledu byly lepší, se nedokážeme za žádných okolností smířit (např. reformy)!

Vždyť přece i trénink sportovce, který se chce zdokonalovat ve svých výkonech, musí být „bolestivý", neboť jen tak je možno dosáhnou žádostivého efektu. Prostě „bezbolestný" pokrok většinou neexistuje!

Každý určitě zná, jak dovede hodně „otrávit" - slyšet neustále ze všech stran, stále jen negativistickou kritiku vlastní práce - bez jakéhokoliv kladného přístupu, pochopení, pohledu, nebo i pochvaly.

A vlastně o to více je to evidentní, když naše současná vláda, musí být také v čele stále více socansky dementovaného „bučícího stáda". Které si ji většinově sice zvolilo, ale teď už je tou socanskou destrukční antipolitikou tak zblblé, že„vlastně už ani neví co chce a nedá pokoj dokud to socanské NIC nedostane.."! A tak jen „bučí a bučí", protože přiznat, že se nechali oblbnout už nedokáží!

Jsou tito, tedy ještě vůbec schopni objektivního pohledu na svět a dění kolem nás? Vždyť jsou tak netrpělivě, nevychovaně a uboze netolerantní, že těm našim zvoleným nechtějí umožnit vládnout po volební období, které jim bylo z výsledků voleb demokraticky a většinově dříve přisouzeno...!

Copak už nedokážeme ani trochu vnímat naléhavost nutné optimalizace cílů a vytýčených záměrů, které se bohužel většinou musí korigovat v důsledku takřka vyrovnaného výsledku z voleb, a nově vytvářejících se povolebních podmínek? Neměli bychom se naučit přiznat demokratické právo na vládnutí vítěze z voleb přesto, že volby byly docela vyrovnané?! Pokud ne, nejsme demokraté, ale jen součást „bučícího stáda" se svými nechutnými projevy...!

S obdivem a respektem musíme vnímat, jak asi musí být „vymakaná" americká ústava s výsostnými pravomocemi amerického prezidenta! Třeba předposlední prezident G. Bush který vzešel ze super unikátně vyrovnaného výsledku voleb. Víme, že jeho vláda možná nebyla ta z nejlepších, ale pravomoci měl zcela a plně garantovány pro celé své volební období! Kde by také Amerika byla, kdyby se co chvíli opakovaně hlasovalo o projevu nedůvěry s možností jeho odvolání...?! Že..?!

No proboha, vyslovovat opakovaně už po X-té nedůvěru vládě, to je přece zřejmá vizitka nejen špatné ústavy, ale i někoho evidentně toužícího jenom po moci, než o jeho snaze dělat vše pro existenci trvale pevné a lepší společnosti a její budoucnosti.

No a veřejně ještě navíc vyhlašovat že to, co předešlá vláda zavedla, my až budeme u moci zase zrušíme..?! NO TOTO..?!! To přece evidentně znamená systém TAM-ZPĚT-TAM-ZPĚT a vlastně stagnaci společnosti...! Už je vám jasné proč ČSSD nezáleží na smysluplném hospodaření?

Takto to může vyhlašovat snad jen člověk - sice se sexy mozkem, avšak jinak zcela nezodpovědný a bezohledný vůči nám všem zodpovědně se snažícím. A už vůbec ne ten, který hodlá do budoucna kandidovat na nejvyšší politické a vládní funkce.

Takže lidi vzpamatujte se a začněte rozlišovat, ale hlavně napřed přemýšlet než půjdete k dalším volbám..! Ale hlavně vzpamatujte se členové ČSSD, kteří takového svého „vůdce" hodláte znovu volit do čela vaší strany. Protože jeho snaha o zavedení té vaší „slastné" sociální politiky nás, ale hlavně naše děti může později přivést do záhuby!

Na rovinu a otevřeně!

Co kdyby jste vy všichni co na vládu jen všude možně štěkáte a „bučíte", nejprve začali sami u sebe? Jak vlastně většina z vás - co stále jen „bučí a bla-blují", dělá svou vlastní práci?! Odvádíte ji skutečně svědomitě, poctivě a dle svého nejlepšího vědomí a svědomí?!

Nebo také - jak se vlastně z morálně-mravního hlediska chováte, jakým způsobem, či životem žije?! Víte vůbec-vy neurvale egoističní a hysteričtí kritikové současné vlády, jak dodržovat ve svém žití a bytí morální kodex normálního slušného člověka 21. století? Uvědomujete si co je objektivita? Dovedete si sami sobě položit otázku proč zrovna vám imponují typy tlachajících „brouků pytlíků" a „sexy mozků"? Chcete být jako oni?

Pokud ano, pak nejste schopni sebereflexe a objektivity a nemáte právo nejen hodnotit ale už vůbec ne kritizovat jiné! Protože kdosi kdysi dávno moudře řekl:

„Chceš-li kritizovat jiné začni nejprve sám u sebe..!"

 

( brabenec.blog.idnes.cz )


Autor: Bedřich Mikulík | neděle 15.2.2009 13:47 | karma článku: 18.96 | přečteno: 1072x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Martin Bělík

Pohled na volby očima marketéra

Nechci hodnotit programy stran ani jejich kvalitu a kandidáty. Chci se jen trochu zamyslet, proč byli úspěšní a proč ne. A také bych přidal zamyšlení pro mladé o sociálních sítích.

24.10.2017 v 0:05 | Karma článku: 6.49 | Přečteno: 96 |

Otto Černý

Kdepak přistěhovalci, národe švédský, vy sami.

Švédskem otřásá skandál. Úspěšný a oblíbený programový ředitel švédského kanálu TV 4 byl svými kolegyněmi nařčený ze sexismu, rasismu, homofobie a sexuálních obtěžování.

23.10.2017 v 21:17 | Karma článku: 36.58 | Přečteno: 1575 | Diskuse

Iva Kabosch

Chci premiéra s koulema aneb ne machiavellismu v praxi!

Otevřený dopis Andreji Babišovi v jeho médiu. Chcete mluvit s občany, tak tady mě máte. Čtěte, reflektujte, diskutujte, reagujte. A hlavně: buďte chlap, nefňukejte a makejte!

23.10.2017 v 21:13 | Karma článku: 22.86 | Přečteno: 866 | Diskuse

Jan Dvořák

Časy se překotně mění. Švejk narazil zpochybněním IQ třetiny voličů

Ano, nastal čas klást si vyšší cíle. A hlavně, už nešvejkovat, a makat. Když nadávat na nové poměry, tak otevřeně, bez dvojsmyslů, aby bylo jasné, jak to myslíte, že nejste anarchistický bořič, ale konstruktivní buřič, buříček.

23.10.2017 v 18:55 | Karma článku: 16.56 | Přečteno: 738 | Diskuse

Zdenek Horner

JakoNacismus v Česku zvedá hlavu

Po volebním úspěchu SPD Tomia Okamury se dalo čekat, že u Jakonacistů dojde okamžitě k posunu dojmu o legalitě propagace fašismu. Pokud laskavého čtenáře zaráží slůvko Jako před slovem Nacismus, vysvětlení je uvnitř.

23.10.2017 v 18:42 | Karma článku: 9.96 | Přečteno: 799 | Diskuse
Počet článků 7 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1206
Snaží se stále aktivně žít tak, aby nakonec nezůstal nikomu na obtíž..! Usiluje - seč to jen jde, nejen o renovaci těla ale i ducha. Analýza, prognóza, koncepce-koordinace-korekce-kooperace-kontrola (5K-jako základní profesionální postupy z praxe projektanta), vnímá jako nedostatkové u všech vládnoucích garnitur!


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.